altermak

ALTERMAK-WAGNER
MUSTAFA ACIPAYAMOĞLU | YÜK. ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ

Alternatif Makine olarak bizim bu fuara katılmaktaki ilk amacımız; mevcut olan yenilikleri ve yeni teknolojilerin gösterimini yapmak ve ürünlerimiz ile ilgili bilgileri sunmaktı. İkincisi de gelen müşterilerle olan sıcak temasları devam ettirmekti. Fuarda da şu an gelen ziyaretçilere yeni teknolojilerimizi gösterme imkânımız oldu. Bunun haricinde bizim de burada var olduğumuzu gösterme imkânımız oldu. Verimlilik açısından iki sene önceki fuarla bu seneki fuarı karşılaştırdığım zaman çok büyük bir değişikliğin olmadığını görüyorum. Bu seneki fuarın da gerçekten verimli olduğunu düşünüyorum. Gelen müşteri portföyünün kalitesi ve onlara sunmuş olduğumuz ürünlere olan ilgileri bizi çok memnun etti. Tedarikçi firmaların, boya firmalarının ve kimyasal firmaların fuara iştirak etmesi gerektiğini düşünüyorum. Onlara özellikle bir çağrıda bulunmak istiyorum: Bir dahaki fuara muhakkak katılmalı ve markalarını burada göstermeliler. Zaten birçoğu bilinen firmalar fakat onların burada olması müşterileri fuara çekecektir. Bu şekilde önümüzdeki senelerde fuarın sonucunun daha olumlu olacağını düşünmekteyim. Fuar organizasyonu için de Artkim'e ayrıca çok teşekkür ediyorum. Sonuç mükemmel diyebilirim.

botersan

BOTERSAN
GÜLSÜM BİRSEN BEYAZAY | PAZARLAMA VE İŞ GELİŞTİRME YÖNETİCİSİ

Botersan firmasında Pazarlama ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak çalışıyorum. PaintExpo Eurasia fuarı bu sene dördüncü kez düzenleniyor ve biz bütün fuarlarda katılımcı olarak yer aldık. Bu fuar üreticiler ve müşteriler arasında bağlantı sağlaması açısından çok önemli ve faydalı. Biz de bu fuarda mevcut ve yeni müşterilerimizle tanışma ve görüşme imkânı bulduk. Onlara var olan ve geliştirmekte olduğumuz yeni ürünlerimizi sunduk. Enerji tasarrufu açısından geliştirdiğimiz yeni teknolojilerimizi paylaştık. Umuyorum ki bu sene de PaintExpo Eurasia fuarı güzel geçecek ve yaptığımız görüşmeler de inşallah olumlu sonuçlanacak.

boysis

BOYSİS
SEMİH ŞENOCAK | SATIŞ MÜDÜRÜ

Fuar genel olarak iyi geçiyor. Fuara katılım amacımız, sektörde beraber çalıştığımız insanlarla bir araya gelmek. Ayrıca yeni müşterilerle görüşmek. Her iki amaca yönelik hedeflerimize ulaştık diyebilirim. Geçen iki gün oldukça yoğundu. Zaten görüşüyor olduğumuz firmalarla tekrar burada daha samimi ortamda bir araya gelme imkânı bulduk, hem de yeni müşterilerle görüştük. Gerek Türkiye’den gerek yabancı ülkelerden hedeflediğimiz potansiyele ulaştık diyebilirim.

carlise

CARLISLE GROUP
ALKAN ÇAĞLI | ÜLKE MÜDÜRÜ

PaintExpo Eurasia Fuarına Carlisle Group üretici firma olarak katıldı. Bu fuarda distribütörlerin, üreticilerin ve sektördeki önemli oyuncuların bir arada tek bir platformda buluşması bizim için çok önemliydi. Artkim ’e bu kapsamda bu platformu bize sağladığı için çok teşekkür ederim. Fuar başlangıcından beri birçok önemli endüstri oyuncusuyla bir araya gelme şansı bulduk. Bunun sektörün gelişmesine önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Katkılarından dolayı fuar organizasyonuna teşekkür ederim.

eisenman

EISENMANN
THOMAS BERTOW | GENEL MÜDÜR

Burada bulunduğumuz zaman boyunca verimli görüşmeler sağladığımızı düşünüyorum. Firmamız otomotiv sektörüne boya tedarikçisi olarak hizmet veriyor. Burada diğer teknolojileri ve müşterileri bulabildik. Aynı zamanda burası yeni iş ilişkileri sağlamak ve yeni insanlarla tanışmak için çok güzel bir yer. Birçok yeni bağlantı kurduk. Teşekkürler.


fanuc

FANUC TURKEY
OZAN YEŞİLKAYA | SATIŞ MÜHENDİSİ

Fanuc olarak fuara ilk defa katılıyoruz. Aslında fuarı tanımak için katıldık. Gelen müşterilerimiz arasında boya robotlu tesislerle alakalı talepler aldık. Mevcut olarak manuel boyuyorlarmış. Bunu nasıl robotlu yaparız diye birçok geribildirim aldık. Notlarımızı aldık. Fuar sonrasında ziyaretlerimizi yapacağız. Burada Boysis gibi firmalarla partner olarak çalışıyoruz. Bir de burada Roboride adında firmamız var. Onlar bizim sistemimizi kuruyorlar. Bir talep geldiğinde onlara yönlendiriyoruz. Genel olarak memnunuz. Herhangi bir sıkıntımız olmadı. Teşekkür ederiz.

filtreleme

ITM FİLTRELEME VE KONTOL MÜH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
SÜLEYMAN GİRİT | GENEL MÜDÜR

Fuar bu sene enteresan, gayet nitelikli insanlarla geçiyor. Tabiri caizse kuru kalabalık yok. Dolayısıyla müşteri kalitesinden çok memnunuz. Arkadaşlarımız gelen isteklerden taleplerden gayet memnun. Gözüküyor ki önümüzdeki sene bu fuar bizim için oldukça ilgi çekici olacak. Katılmak gerekiyor. Fuar alanı bilinen bir yerde, keyifli bir fuar oldu, memnunuz. Önümüzdeki sene de bu fuarın bir parçası olmayı düşünüyoruz.

filtreleme

H. IKEUCHI & CO. LTD.
TARO TOKUOKA | TÜRKİYE OFİSİ MÜDÜRÜ

Biz H. IKEUCHI olarak bir Japon firmasıyız. Toz kontrol sistemlerini sergiliyoruz. Temel olarak boyama süreçleri ile alakalı bir sistem. Bu bizim ilk fuarımız olmasına rağmen birçok müşterinin ilgisini çeken görüşmeler sağladık. Bu yüzden bu fuar bizim için etkili oldu. Gelecek yılki fuara da katılmayı düşünüyoruz.

meb

MEP TEKNİK
ENGİN POLAT | GENEL MÜDÜR

PaintExpo Eurasia fuarına 2011 yılından beri firma olarak dördüncü sefer katılıyoruz. İlk fuar 2011 yılındaydı ve bugün 2017’de dördüncü katılımımızı gerçekleştiriyoruz. Sektörde boyama ve endüstriyel boyama tesisleri konusunda profesyonel bir fuar olması ve iki yılda bir tekrarlanması bizler ve ziyaretçilerimiz için çok önemli, müşteri kitlesi tamamen sektör odaklı doğru bir kitle olduğu için gereken temasları sağladık, yalnızca iki günde 120’den fazla ziyaretçimiz oldu. Gelen kişilerin yüzde doksanı firmamız ile ilgili, profesyonel üst düzey yöneticiler veya boya tesisleri ile ilgili kişileriydi. Bu anlamda çok memnunuz. Ben Almanya’daki fuarlara ziyaretçi olarak katılmaktayım. Türkiye’de her geçen gün PaintExpo Eurasia fuarının gelişmesi, katılımcıların artması ve ziyaretçilerin artması bu anlamda bizi gururlandırıyor. PaintExpo Eurasia sektördeki öncü markalardan olduğu için bu anlamda bizler de mutluyuz. Tabi bu arada fuarı düzenleyen Artkim güzel bir organizasyon ile 2 aydır reklam vererek fuarı sektöre duyurdu. Yani profesyonel bir pazarlama ile müşterilerin yurt dışından ve Türkiye’den katılımları sağlandı. Bu da bizler için bu yıl fuarda harcadığımız emek ve çabalarımızın karşılığı olarak geri dönüyor. Profesyonel kesim bizi ziyaret ediyor. Bundan sonraki yıllarda PaintExpo Eurasia fuarına katılacağımıza kesinlikle inanıyorum.

SAPI

SAPI SANDSTRAHL UND ANLAGENBAU GMBH
CENGİZ KEVİK | TÜRKİYE ORTADOĞU PAZARLAMA MÜDÜRÜ

Yüzey işlem teknolojilerinde öncü bir şirket olarak yaklaşık 15 yıldır Türkiye’de faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. PaintExpo Eurasia’ da ilk defa katılımcı olarak yer aldık ve çok güzel bağlantılar kurduk. Türkiye çapında çok güzel ilişkiler sağladık. Fuardan çok memnun kaldık, 2 yıl sonra kararlıyız inşallah daha büyük ve daha güzel bir stant ile yer almak istiyoruz. Bütün hizmetlerden çok memnunuz. Tamamen pozitif bir izlenim aldık. Çok güzeldi ve memnun kaldık.

elektron

SİSTEM TEKNİK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
BURAK ÜNLÜ | SATIŞ YETKİLİSİ

PaintExpo Eurasia Fuarı Türkiye’de bizim sektörümüzde yer alan tek fuar. Biz de iki senede bir düzenlenen bu fuara katılmaya özen gösteriyoruz. Hem sektörü bir araya getirmesiyle hem de müşterilerimizle bir araya gelmemiz açısından bizim için oldukça faydalıydı. İki sene sonra gerçekleşecek olan fuara tekrar katılmayı düşünüyoruz. Çünkü bizim sektörümüz gelişen ve büyüyen bir sektör, her gün yeni müşteriler ediniyoruz. Türkiye olarak da makine anlamında dünyaya açılan bir ülkeyiz. Bu anlamda her sene yurtdışından talepler gelmekte, müşteri bulma ve müşterilerle tanışma açısından da PaintExpo Eurasia bizim için çok yararlı bir fuar. 2017 yılında gerçekleşen bu fuar ilk iki gün itibariyle gayet güzel geçiyor. Müşterilerimizi ağırladık. Yeni bağlantılar ve yeni müşteriler edindik. Fuardan sonra da bunları tek tek ziyaret ederek aksiyonlarımızı gerçekleştirmiş olacağız.


TEKNOMET

TEKNOMET
TUĞBA ŞİMŞEK | GENEL MÜDÜR

Artkim Fuarcılık'ın destekleyicisi olarak tüm ekip arkadaşlarınıza bize bu ortamı sağladıkları için ve bu çalışmaları başlattıkları için teşekkür ediyorum. 2015 yılı fuarımız oldukça keyifli ve verimli geçmişti. Aynı şekilde bu dönemde hedef kitlemize ulaşmamızın gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. İş ortaklarımızla ve sizlerle birlikte olmak bizim için çok keyifliydi. Dilerim ki bir sonraki fuarda da benzer platformlarda ve daha büyük bir alanda bir arada oluruz.